Recept na RAW smrkový sirup – RAWmarket.cz
 • Recept na RAW smrkový sirup

  V přírodě najdeme mnoho zajímavých rostlin a jejich částí, od kterých bychom pozitivní účinky na náš organismus moc nečekali. Jednou z těchto částí jsou mladé přírůstky jinak nenápadného stromu smrk. Nejsou sice zabaleny v pěkné krabičce z lekárny (podle slova lekat) a nevidíte na ně reklamu každých pět minut v TV, ale i přesto jsou léčivé díky terpentýnové silici, kterou tyto mladé výhonky obsahují. Ta rozpouští hleny, čímž uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje vykašlávání, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin a svalů.

  Mladé přírůstky smrku je nejlepší sbírat do 5cm a nejlépe do poloviny května (zde záleží na oblasti – v horách později). Máte tedy nejvyšší čas udělat si zásobu léku proti nachlazení na celou zimu.

  Recept na smrkový sirup z mladých výhonků

  Potřebujeme:

  Smrkový RAW sirup

  zdroj: slunecnyzivot.cz

  mladé smrkové výhonky

  cukr krystal (hnědý cukr, kokosový cukr pro raw verzi)

  citróny

  uzavíratelná sklenice

  Postup:

  Recept je vcelku jednoduchý. Výhonky nejprve propláchneme studenou vodou. Do lahve dáme zhruba pěticentimetrovou vrstvu výhonků. Zasypeme jedním centimetrem cukru a na něj položíme 2-3 kolečka citronu.

  Dále vložíme 5 centimetrovou vrstvu výhonků a tak pokračujeme až je láhev plná. Poté ji uzavřeme. Nyní lahev položíme nejlépe na okno s dostatkem slunečního svitu, kde ji necháme 2 – 3 týdny. Za nějakou dobu se začne tvořit hustá šťáva, kterou po třech týdnech přes pláténko scedíme. Sirup slijeme do lahví a dáme do lednice.

  Sirup pomáhá:

  Na průdušky, kašel, zvyšuje imunitu, rozpouští hleny, zmírňuje revma, tiší bolesti končetin, svalů a záněty šlach, podporuje prokrvení kůže. Užívá se 1 polévková lžíce každé ráno.

  Pokud netrváte vyloženě na RAW verzích, Michaela Weissová si pro vás přichystala i další recepty na sirupy, maceráty, čaje, oleje z těchto mladých výhonků. Najdete je v tomto článku, kde najdete i původní verzi tohoto receptu.

  Nadšenec do zdravé stravy. Postupně přecházm na RAW. Většinou se daří, občas se ještě nechám zlákat. Tento blog a e-shop mi má pomoci se sebemotivací. Spokojení čtenáři a zákazníci jsou mou velkou odměnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *