2 rychlé recepty na podzimní smoothies – RAWmarket.cz
 • 2 rychlé recepty na podzimní smoothies


  Přes léto se zdravé osvěžující nápoje z čerstvého ovoce, známé jako smoothies, těší velké oblibě. Není divu. Jsou lahodné a plné vitamínů. Pokud jste i vy během letních měsíců propadli jejich chuti, nemusíte se jich vzdávat ani s příchodem podzimu. Jistě si zamilujete naše dva podzimní recepty na nejlepší smoothies ze sezónního ovoce a zeleniny.

  Smoothie z červené řepy

  Červená řepa je zdrojem kyseliny listové a vitamínu C. Obsahuje také mnoho minerálních látek jako je draslík, železo, či křemík. Napomáhá odstraňování jedovatých látek z těla a čistí střeva. Jednoduše; důvodů proč tuto zeleninu přidat do svého smoothie je více než dost.

  smoothie z červené řepy

  Ingredience (2 porce)

  150 g oloupané červené řepy

  1 jablko

  1 hruška

  10 kuliček hroznového vína (růžové)

  100 ml vody

  Postup

  Oloupanou červenou řepu nakrájíme na menší kousky. Jablko i hrušku omyjeme a zbavíme jadřince. Ani jeden druh ovoce neloupeme, protože právě pod šlupkou se skrývá nejvíce vitamínů. Podobně je tomu u semínek hroznového vína; někdo upřednostňuje jejich odstranění, ale pokud máte dobrý mixér není to vůbec nutné.

  TIP: Nevlastníte-li výkonný smoothie maker, doporučujeme řepu nastrouhat.

  Ovoce s řepou zalijeme troškou vody a mixujeme. Vodu přiléváme postupně, až vznikne požadovaná konzistence.

  Smoothie z dýně Hokkaido

  Dýně Hokkaido je v českých kuchyních stále populárnější. Obzvlášť na talíři zastánců zdravé výživy si své místo najde. Beta karoteny, celá škála vitamínů ze skupiny B i minerální látky jsou to, co z dýně dělá hotový vitamínový zázrak.

  Ingredience (2 porce)

  100 g dýně Hokkaido (bez slupky)

  2 banány

  1 pomeranč

  špetka mletého zázvoru a skořice

  Postup

  Dýni zbavíme slupky i semínek a odvážíme si 100 g čisté dužiny. Dýňovou dužinu nakrájíme na menší kostky a vložíme do mixéru. Pro sladkou chuť přidáme dva banány. Aby nebylo smoothie příliš husté a získalo osvěžující chuť i vůni, přidáme jeden celý oloupaný pomeranč. Díky množství jeho šťávy pak vůbec není nutné přilévat vodu.

  To pravé kouzlo však přichází až na závěr. K dýni a ovoci přidáme trochu mleté skořice a špetku zázvoru!

  dýňové smoothie
  Máte větší zásobu dýně? Zkuste si například vytvořit výbornou živou dýňovou polévku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *