Univerzální recept na RAW dort ze sezónních plodů – RAWmarket.cz
 • Univerzální recept na RAW dort ze sezónních plodů

  Přinášíme vám video od známé propagátorky živé stravy Evy Peršinové, provozující web vitarianstyle.com, na kterém najdete spoustu zajímavých tipů a receptů. V tomto videu vám ukáže univerzální recept na RAW dorty, díky kterému si budete moci vytvořit chutný zákusek z téměř každého sezonního ovoce.


  Vzhledem k tomu, že video neobsahuje komentář, dovolil jsem si vypsat jednotlivé suroviny a základní postup ještě přímo zde do textu.

  Univerzální postup na dortový korpus

  Vlašské ořechy rozmixujeme na mouku. Dáme bokem do misky. Rozmixujeme několik datlí s trochou vody do kaše bez hrudek. Doporučujeme čerstvé, nebo alespoň sušené datle. Přidejte do misky s moukou z vlašských ořechů a rozmíchejte vařečkou. Budete potřebovat i trochu Psyllia – rozpustné vlákniny z jitrocele indického. Přidejte zhruba půl sklenice a vyválejte těsto již rukama.

  Těsto vložíme do připravených nádob. Záleží na formě a průměru dortu. Měla by stačit vrstva asi půl centimetru vysoká. Těsto dobře udusejte.

  Ingredience a postup na RAW krém

  Na základ krému budeme potřebovat: kešu ořechy. Tři zralé banány. Osobně doporučuji banány s začínajícími černými tečkami. Šťávu ze dvou citronů. Kokosový olej na ztuhnutí, trochu soli (doporučuji vynechat) a tyčinku vanilky. Toto bude základ krému, který poté můžete ochutit dle libosti.

  Přidáním borůvek si vytvoříte borůvkový dort, malinami malinový atd.

  A takto vypadají její hotové dorty.

  univerzální recept na RAW dort

  Ještě upozornění na závěr. Tyto dorty netvoří základ, ani větší část RAW stravy. Tak jako na běžné stravě jíme dorty pouze při výjimečných příležitostech, tak je to stejné i s RAW dorty.

  Nadšenec do zdravé stravy. Postupně přecházm na RAW. Většinou se daří, občas se ještě nechám zlákat. Tento blog a e-shop mi má pomoci se sebemotivací. Spokojení čtenáři a zákazníci jsou mou velkou odměnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *