• 0 ks / 0 Kč   Košík
  • Nakupte ještě za 2000 Kč a dopravu máte ZDARMA
Tento internetový obchod je dočasně pozastaven, prosím neodesílejte objednávky.

Pohanka

Pohanka

Světlá pohanka mechanicky loupaná ve znovu uzavíratelném obalu

Pohanka je obilovina, která neobsahuje lepek. Proto je tolik oblíbená u všech alternativních typů stravování. Obsahuje také velmi důležité látky pro naše tělo. Mezi hlavní patří rutin, který pomáhá našemu zažívacímu traktu. Rutin se z pohanky snadno se uvolňuje a znehodnocuje. Pokud z ní chceme dostat maximum živin, nejlepší způsob je klíčení a mixování.

Pohanka z RAWmarket.cz pochází z České republiky a je mechanicky loupaná - neprošla tedy zaříváním a díky tomu obsahuje ve srovnání s tmavou pohankou velké množství minerálních látek.


Proč bychom měli jíst pohanku pravidelně?

Pohanka patří mezi jednu z mála obilovin, která neobsahuje lepek. Už to samo o sobě je důvod oblíbenosti především v oblasti zdravé výživy. Pomáhá ji také složení, kterému dominuje také vláknina, železo, draslík, fosfor, měď. Obsahuje také látku důležitou rutin. Ten pomáhá léčit křehkost kapilár a pružnost cév. Pokud tedy máte obtíže s cévami, určitě byste měli pohanku zařadit do vašeho jídelníčku.

Pohanka se dá používat opravdu spousty způsobů. Nejčastěji se používá naklíčená, kde ji stačí dva dny ve vlhku a začne klíčit. Výborná je hodin namočená pohanka rozmixovaná se zralým banánem. Doporučuji. Hodně oblíbená je také ve vařené stravě jako základ rizot a salátů. Za mne doporučuji pohanku nevařit. Pohanka patří mezi potraviny, které zahřívají náš organismus. Je to tedy skvělá potravina na zimní období, jelikož RAW spíše ochlazuje náš organismus. Doporučuje se lidem, kteří často trpí pocitem chladu.

Pohanku budete mít ve znovu uzavíratelném obalu. Díky tomu nemusíte řešit uskladnění v dalších nádobách po otevření sáčku. S balením od RAWmarket.cz sáček jednoduše znovu uzavřete a pohanka vám vydrží opravdu dlouho. Navíc nám není lhostejné životní prostředí. Obal nám po spotřebování pohanky můžete zaslat zpět a my ho třeba použijeme na další účely. Vy navíc automaticky získáte slevu na další nákup.

Na RAWmarket je k dostání pouze pohanka světlá - mechanicky loupaná. Pohanku tmavé barvy nemáme v nabídce kvůli nešetrnému tepelnému zpracování, při kterém se ztratí téměř všechny živiny.

Snadný nákup na RAWmarket.cz

Objednejte

Zboží můžete snadno objednat jak přes e-shop, tak i přes telefon!

Potvrdíme

Vyčkejte na potvrzující e-mail o dostupnosti zboží a celkové ceně. Maximálně několik desítek minut.

Zasíláme ihned

Potvrzené objednávky expedujeme nejpozději do dvou pracovních dnů!

Platba při převzetí

Zaplatit za zboží můžete až při převzetí. Při platbě předem ušetříte za dobírku. Je to na vás.