• 0 ks / 0 Kč   Košík
  • Nakupte ještě za 2000 Kč a dopravu máte ZDARMA
Tento internetový obchod je dočasně pozastaven, prosím neodesílejte objednávky.

Quinoa bílá

Quinoa bílá

Jedná se o jednu z nejstarších obilovin pocházející z Jižní Ameriky. Pro staré Inky byla quinoa denním chlebem. Není divu, obsahuje totiž spoustu důležitých minerálů a vitamínů. Dnes je označována za superfood.

Co quinoa obsahuje?

Najdeme v ní kromě methioninu všechny potřebné proteiny včetně významného lysinu, který je v rostlinné stravě spíše vzácnost. Obsahuje vysoké množství hořčíku a B2, takže lidé trpící migrénami by na quinou neměli dát dopustit.

Je vydatným zdrojem železa. V půl hrnku quinoi najdeme až 8mg, cože už je pořádná dávka a navíc železo doprovází důležitý vápník. Dále quinoa obsahuje vápník, fosfor, hořčík, draslík, měď, mangan a zinek. Navíc je vše ve výrazně větším množství než u kukuřice, ječmene a v Evropě oblíbené pšenice. Kromě toho v quinoe nalezneme i skvělý antioxidant SOD (superoxid dismutáza), jenž se např. vyskytuje i v zelených potravinách.


Jak konzumovat quinou?

Najdeme mnoho receptů na vaření, kde je většinou postup podobný přípravě rýže. No, my si raději ukážeme jiný – živý – způsob a to klíčení.

Pojďme quinou naklíčit

Nejprve ji na minimálně šest hodin namočíme, poté vodu slijeme a necháme ve vlhku – pravděpodobně máte nějakou nádobu, ve které nakličujete pohanku a ostatní semínka. Je to stejné. Každých šest hodin propláchneme a zhruba po dvou dnech vidíme menší klíčky. To je ten správný čas na jídlo. V lednici pak vydrží zhruba týden.

Snadný nákup na RAWmarket.cz

Objednejte

Zboží můžete snadno objednat jak přes e-shop, tak i přes telefon!

Potvrdíme

Vyčkejte na potvrzující e-mail o dostupnosti zboží a celkové ceně. Maximálně několik desítek minut.

Zasíláme ihned

Potvrzené objednávky expedujeme nejpozději do dvou pracovních dnů!

Platba při převzetí

Zaplatit za zboží můžete až při převzetí. Při platbě předem ušetříte za dobírku. Je to na vás.