• 0 ks / 0 Kč   Košík
  • Nakupte ještě za 2000 Kč a dopravu máte ZDARMA
Tento internetový obchod je dočasně pozastaven, prosím neodesílejte objednávky.

Para ořechy

Para ořechy

Para ořechy jsou skvělým zdrojem selenu. Selen je stopový esenciální prvek, který si naše tělo nedokáže samo vyrobit. Proto ho musíme do těla dopravovat například pomocí para ořechů. Selen se nachází také v mořských rybách, to ale RAW lidi moc nezajímá. :) Důvod proč to uvádíme je, že v ČR je hlavně kvůli absenci moře častý nedostatek selenu.

Nedostatek tohoto důležitého prvku má za následek kardiomyopatii: poškození srdečního svalu, vyšší výskyt kardiovaskulárních chorob, oslabení imunity, zvýšené riziko vzniku rakoviny, Kashenskou chorobu (svalová ztuhlost, slabost, ztráta vlasového pigmentu, slábnutí kůže a nehtů).

Abyste dodali svému tělu dostatek selenu, stačí pouze několik para ořechů (1-2) denně (jeden ořech váží přibližně 5 g). Více nedoporučujeme, může nastat předávkování selenem. V našich končinách je to hodně vzácné, ale raději upozorňujeme.

Objednejte si para ořechy z RAWmarket.cz, vyberte si vhodnou velikost balení. I para ořechy zasíláme ve znovu uzavíratelném obalu.


Co ještě dále obsahují para ořechy?

Bílkoviny, sacharidy, vlákninu, tuk, vodu, železo, vápník, sodík, fosfor, draslík, hořčík, zinek, měď, mangan, selen, omega 3, omega 6 kyseliny, Vitamíny A, B, C, E, betain, cholin, kyselinu listovou, pantotenovou a linoleovou.

100 g para ořechů má přibližně 656 kalorií. Ty pochází hlavně z tuků, které jsou však převážně mononenasycené mastné (=dobré!) kyseliny. Ořechy para obsahují například kyselina palmitolejovou (16:1) a kyselina olejovou (18:1), které pomáhají zvyšovat hladinu „dobrého cholesterolu“ HDL v krvi a naopak snižovat hladinu LDL neboli „špatného cholesterolu“.

Jsou rovněž vynikajícím zdrojem vitamínů skupiny B-komplex, jako thiamin (51 % DDD na 100 g), riboflavin, niacin, kyselina pantothenová, vitamín B6 (pyridoxin) a foláty. Dohromady tyto vitamíny fungují jako kofaktor pro enzymy při přeměně substrátů během buněčného metabolismu v těle.

Snadný nákup na RAWmarket.cz

Objednejte

Zboží můžete snadno objednat jak přes e-shop, tak i přes telefon!

Potvrdíme

Vyčkejte na potvrzující e-mail o dostupnosti zboží a celkové ceně. Maximálně několik desítek minut.

Zasíláme ihned

Potvrzené objednávky expedujeme nejpozději do dvou pracovních dnů!

Platba při převzetí

Zaplatit za zboží můžete až při převzetí. Při platbě předem ušetříte za dobírku. Je to na vás.