• 0 ks / 0 Kč   Košík
  • Nakupte ještě za 2000 Kč a dopravu máte ZDARMA
Tento internetový obchod je dočasně pozastaven, prosím neodesílejte objednávky.

Dýňová semínka

Dýňová semínka

Dýňová semínka patří mezi základní RAW potraviny. Stačí je na několik hodin namočit a máte jednoduchou svačinu. Pokud je přidáte do salátů, budete mít i skvělý oběd. Jsou velmi bohatá na živiny. Obsahují velké množství draslíku, magnesia a zinku a hlavně důležitých mastných kyselin. Především alfa-linoleové.

Samozřejmostí je zaslání ve znovu uzavíratelném obalu, díky kterému je můžete uchovat po dlouhou dobu.

Nejsou sířená ani jinak chemicky ošetřena.

V běžných obchodech se pohybují až kolem 44 Kč za 100g, což je 440 Kč za kg. Na RAWmarket.cz máme i cenově výhodné v 3 kg balení, díky kterému se dostanete výrazně lepší cenu.


Proč jsou dýňová semínka důležitou součástí jídelníčku?

Bohatý zdroj magnesia

Čtvrt hrnku semínek obsahuje téměř polovinu doporučené denní dávky magnesia, které se podílí na širokém spektru vnitřních mechanismů v našem těle. Je nezbytné při tvorbě ATP (adenozin trifosfát – zdroj energie pro naše tělo), má vliv na správnou stavbu kostí a zubů, pomáhá upravovat krevní tlak.

Vysokým obsah zinku

Pokud nemáme dostatek zinku, cítíme se unavení a může se to projevit změnou nálad a psychickými projevy. Hlavně dámy zaznamenají zhoršený stav kůže, která je více suchá, hůře se hojí její poranění. Rovněž vlasy a nehty jsou lámavější a objevuje se i nepříjemný problém - bolavé koutky.

Jeden hrnek – 30g - obsahuje více než 2 mg tohoto důležitého minerálu, který je důležitý pro imunitní, oběhový a nervový systém. Doporučená celková denní dávka je 15 až 20 mg denně, některé zdroje uvádějí menší dávky 10 mg pro muže a 7 mg pro ženy.

Bohatý zdroj důležité alfa-linoleové kyseliny

RAW dýňové semínka jsou jeden z nejlepších rostlinných zdrojů alfa-linoleové kyseliny (ALA). Řadíme ji do skupiny látek odborně nazývaných omega-3 mastné kyseliny, která je podskupinou tzv. esenciálních nenasycených mastných kyselin. Esenciální znamená, že jsou pro lidské tělo nezbytné; přitom si je však nedokáže vytvořit a jediným zdrojem je potrava. Její důležitost ukazuje už obsah ALA v mateřském mléce. Dále se hojně vyskytuje v lněném semínku, řepkovém a sojovém oleji. U dospělých je vhodné denně přijmout okolo 2 gramů kyseliny alfa-linolenové.

Působí pozitivně na kvalitu cév. Zlepšuje průběh zánětlivých procesů v oblasti srdečně-cévní, snižuje zvýšený krevní tlak.

Jak je konzumovat?

Důležité je ho namočit na několik hodin do vody. Ideální doba je 8 hodin. Díky namočení budou lépe stravitelná, chutnější a získáte z nich pro své tělo více živin. Můžete ho dokonce i nechat vyklíčit.

Snadný nákup na RAWmarket.cz

Objednejte

Zboží můžete snadno objednat jak přes e-shop, tak i přes telefon!

Potvrdíme

Vyčkejte na potvrzující e-mail o dostupnosti zboží a celkové ceně. Maximálně několik desítek minut.

Zasíláme ihned

Potvrzené objednávky expedujeme nejpozději do dvou pracovních dnů!

Platba při převzetí

Zaplatit za zboží můžete až při převzetí. Při platbě předem ušetříte za dobírku. Je to na vás.