• 0 ks / 0 Kč   Košík
  • Nakupte ještě za 2000 Kč a dopravu máte ZDARMA
Tento internetový obchod je dočasně pozastaven, prosím neodesílejte objednávky.

Lněné semínko

Lněné semínko

Lněné semínko ve znovu uzavíratelném balení

Znáte již výhody lněného semínka? Tento malý zázrak přírody dokáže v těle opravdové divy. Obsahuje skvělé a prospěšné omega 3 mastné kyseliny v ideálním poměru pro naše tělo. Navíc pomáhá čistit naše tělo.

Na RAWmarket.cz máme lněná semínka ve znovu uzavíratelném obalu. Funguje jednoduše. Sáček má bezpečný mechanismus připomínající běžný zip. Díky tomu můžete balení otevřít, použít přesně tolik, kolik lněných semínek potřebujete, a poté obal znovu bezpečně uzavřít. Lněná semínka budou chráněné před vlhkostí, škůdci a  rozsypáním.

Objevte výhody lněného semínka i vy. Vyzkoušejte bezpečné znovu uzavíratelné balení. Vyberte si hnědé či zlaté lněné semínko. Čím větší balení, tím výhodnější.


Lněné semínko je zázrak pro naše tělo

Lněné semínko je složeno ze 42 % tuky a 28 % vlákniny, je vynikajícím zdrojem omega-3 mastné kyseliny, lignanů a vlákniny. Všechny tyto tři složky jsou důležité a společně přispívají k zachování zdraví.

Bohatý zdroj důležité alfa-linoleové kyseliny

Lněná semínka jsou skvělý rostlinný zdroj alfa-linoleové kyseliny (ALA). Řadíme ji do skupiny látek odborně nazývaných omega-3 mastné kyseliny, která je podskupinou tzv. esenciálních nenasycených mastných kyselin. Termín esenciální znamená, že jsou pro lidské tělo nezbytné a naše tělo si je nedokáže vytvořit. Jediným jejich zdrojem je příjímání v potravě. Její důležitost ukazuje už obsah ALA v mateřském mléce. Dále se hojně vyskytuje v dýňovém semínku, řepkovém a sojovém oleji. U dospělých je vhodné denně přijmout okolo 2 gramů kyseliny alfa-linolenové.

Působí pozitivně na kvalitu cév. Zlepšuje průběh zánětlivých procesů v oblasti srdečně-cévní, snižuje zvýšený krevní tlak.

Základní návod na konzumaci lněného semínka

Abychom dostali ze semínka co nejvíce látek musíme ho semlít. Lze použít mlýnek na mák nebo kávu a ihned konzumovat,  maximálně do 2 hodin po rozemletí.

Lněné semínko konzumujte pouze tepelně neupravené.

Lněné semínko či olej se musí vždy konzumovat spolu s potravinami bohatými na bílkoviny, které obsahují síru (ořechy, cibule, pór, česnek, pažitka). Nejčastěji doporučená kombinace (neraw a nevegan) je cottage cheese, tvaroh, kefír nebo jogurt. Proč? Tuky se stanou ve vodě rozpustné jen tehdy, pokud se sloučí s bílkovinami, čímž se zvýší jejich vstřebatelnost. Pokud se toto neuskuteční, mnohé životně důležité funkce se oslabí, ba až poškodí. Tělo za nepřítomnosti síry olej nerozloží na formu rozpustnou ve vodě, takže lněný olej spíše škodí než léčí.

Snadný nákup na RAWmarket.cz

Objednejte

Zboží můžete snadno objednat jak přes e-shop, tak i přes telefon!

Potvrdíme

Vyčkejte na potvrzující e-mail o dostupnosti zboží a celkové ceně. Maximálně několik desítek minut.

Zasíláme ihned

Potvrzené objednávky expedujeme nejpozději do dvou pracovních dnů!

Platba při převzetí

Zaplatit za zboží můžete až při převzetí. Při platbě předem ušetříte za dobírku. Je to na vás.