• 0 ks / 0 Kč   Košík
  • Nakupte ještě za 2000 Kč a dopravu máte ZDARMA
Tento internetový obchod je dočasně pozastaven, prosím neodesílejte objednávky.

Sezam

Sezam

Sezamová semínka jsou výborný zdroj mnoha důležitých látek. Obsahují velké množství vápníku, hořčíku, fosforu. Navíc jsou v sezamu všechny prvky obsaženy v ideálním poměru a jsou pro naše tělo velmi dobře vstřebatelné.

Vápník, hořčík a fosfor patří k základním stavebním kamenům našich kostí. Sezam prospívá naši opěrné soustavě a díky velkému množství hořčíků se jedná o skvělou prevenci například před svalovými křečemi.

Sezamová semínka mají lahodnou lehce nahořklou chuť, která se dá ještě zdokonalit kombinací se sladidlem. Ne nadarmo jsou velmi oblíbené sezamovo-medové lahůdky. Dají použít i ke zvýraznění chuti salátů, můžete je použít k výrobě sladkých RAW krekrů a placek, nebo si z nich můžete vyrobit lahodné a zdravé sezamové mléko. 

Vyzkoušejte sezam v nejvyšší kvalitě a za skvělou cenu.


3 tipy na použití sezamového semínka v RAW stravě

Pojďme se nyní podívat na tři snadné způsoby, jak snadno obohatíte váš RAW jídelníček o sezamová semínka.

1. Sezamové mléko

Jestli máte rádi rostlinná mléka, tak rozhodně doporučuji sezamové. Na půl litr mléka používám cca 100-200g sezamu. Čím více, tím bude mít mléko výraznější chuť. Sezam namočte alespoň na 4 hodiny do vody, poté rozmixujte a přeceďte. Je to snadné rychlé a do těla dostanete opravdu vše, co sezam obsahuje.

2. Sezamové tahini

Jedná se o skvělý krém, který je oblíbený především na středním východě. Je snadný na výrobu i v domácích podmínkách. Sezam opět namočíte. Nyní ho bez mixování přecedíte a vodu vylijete. Propláchnete a necháte na 4 hodiny odstát v lednici. Poté rozmixujete do krému. Můžete dochutit. Tahini je hotovo :)

3. Sezam v salátu

Třetí a zároveň nejsnadnější způsob konzumace je namočená semínka přisypat do obědového salátu. Nedostanete do sebe takovou dávku živin, jako v podobě mléka, ale za to budete mít opravdu dobrý a zdravější salát.

Snadný nákup na RAWmarket.cz

Objednejte

Zboží můžete snadno objednat jak přes e-shop, tak i přes telefon!

Potvrdíme

Vyčkejte na potvrzující e-mail o dostupnosti zboží a celkové ceně. Maximálně několik desítek minut.

Zasíláme ihned

Potvrzené objednávky expedujeme nejpozději do dvou pracovních dnů!

Platba při převzetí

Zaplatit za zboží můžete až při převzetí. Při platbě předem ušetříte za dobírku. Je to na vás.